FARSKÉ OZNAMY 12. 12. 2022 – 18. 12. 2022

  • Vzadu za lavicami si môžete, zobrať nové číslo nášho farského infolistu Katedrála.sk
  • Vladyka Peter Rusnák vyhlásil zbierku potravín a iných potrebných vecí pre pomoc ľuďom na Ukrajine. Potrebné su najmä, trvanlivé potraviny (múka, cukor, cestoviny, olej, konzervy), teplé oblečenie pre deti aj dospelých (čiapky, rukavice, šály, vetrovky, funkčné oblečenie) nenoste prosím staré obleky, či šaty ktoré v zime ľudia nevyužijú.

Zároveň by sme chceli darovať ukrajinským deťom aj mikulášske/vianočné balíčky,      na ktoré môžete prispieť ľubovoľnou sumou, jeden balíček bude v hodnote 3 €.             Prispieť môžete do pokladničky vzadu za lavicami. Balíčky pre deti pripravia mladí a skauti z Prešova. Veci na zbierku môžete prinášať do sakristie do 20. decembra.

  • Vo štvrtok decembra po večernej svätej liturgii, ktorá začína o 16:30, bude stretnutie detí ktoré sa pripravujú na prvú svätú spoveď, takisto bude v tom čase aj stretnutie pre ich rodičov.
  • Na budúcu nedeľu 18. decembra budeme počas svätých liturgii spovedať. Prosíme vás, aby ste tento deň využili na prijatie sviatosti zmierenia pred sviatkami Narodenia Ježiša Krista.
  • Na budúcu nedeľu 18. decembra po svätých liturgiách o 10:00 a o 11:45 bude burza výrobkov, ktoré vyrobili skauti z Prešova. Tieto výrobky si budete môcť zakúpiť po týchto svätých liturgiách tu v katedrále.
  • Ponúkame vám spoločenskú hru pre deti s názvom Mikuláš ide k nám. Pomocou tejto hry sa môžete niečo nové naučiť, uvedomiť si hodnotu duchovných čností svätého Mikuláša a zároveň aj stráviť spoločný čas. Hru si môžete zakúpiť pre seba, alebo ako darček pre vašich blízkych, cena hry je 16, 90 € a zakúpiť si ju môžete v  sakristii.             
Tento obsah bol zaradený v Oznamy. Zálohujte si trvalý odkaz.