FARSKÉ OZNAMY 05. 12. 2022 – 11. 12. 2022

  • V utorok 6. decembra slávime sviatok sv. Mikuláša Divotvorcu. Sv. liturgie budú v tento deň o 5:45,  7:00 ,  8:30,  16:30 a o 18:00 hodPo večerných sv. liturgiách bude požehnanie detí. Zároveň sa v pondelok po večernej sv. liturgii pomodlíme večiereň a utiereň sviatku.
  • Vo štvrtok 8. decembra slávime prikázaný sviatok Počatia Presvätej Bohorodičky svätou Annou. Sv. liturgie budú v tento deň o 5:45,  7:00 ,  8:30,  16:30 a o 18:00 hod. Po všetkých sv. liturgiách bude myrovanie. Zároveň sa v stredu po večernej sv. liturgii pomodlíme večiereň a utiereň sviatku.
  • V piatok 9.  decembra, pozývame deti a mládež na stretko do nebíčka, po večernej svätej liturgií, kde nás navštívi aj sv. Mikuláš.
  • Na budúcu nedeľu 11. decembra 11: 45 bude tu v katedrále vysielacia svätá liturgia pre koledníkov Dobrej noviny, ktorú bude sláviť vladyka Peter.
  • Vladyka Peter Rusnák vyhlásil zbierku potravín a iných potrebných vecí pre pomoc ľuďom na Ukrajine. Potrebné su najmä, trvanlivé potraviny (múka, cukor, cestoviny, olej, konzervy), teplé oblečenie pre deti aj dospelých (čiapky, rukavice, šály, vetrovky, funkčné oblečenie) nenoste prosím staré obleky, či šaty ktoré v zime ľudia nevyužijú. Ďalej môžete nosiť kahance či powerbanky. Zároveň by sme chceli darovať ukrajinskym deťom aj mikulášske/vianočné balíčky, na ktoré môžete prispieť sumou 3 €. Balíčky pre deti pripravia mladí a skauti z Prešova. Peniaze a veci na zbierku môžete prinášať do sakristie do 20. decembra.
  • Ponúkame vám spoločenskú hru pre deti s názvom Mikuláš ide k nám. Pomocou tejto hry sa môžete niečo nové naučiť, uvedomiť si hodnotu duchovných čností svätého Mikuláša a zároveň aj stráviť spoločný čas. Hru si môžete zakúpiť pre seba, alebo ako darček pre vašich blízkych, cena hry je  16, 90 € a zakúpiť si ju môžete v
  • Gymnázium bl. biskupa Gojdiča, pozýva všetkých priaznivcov a záujemcov o štúdium na deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 8. decembra v čase od 9:00- 12:00.
Tento obsah bol zaradený v Oznamy. Zálohujte si trvalý odkaz.