FARSKÉ OZNAMY 31. 01. 2022 – 06. 02. 2022

  • V stredu 02. februára 2022 máme sviatok Stretnutia Pána. Sv. liturgie budú o 5:45, 7:00, 8:30, 16:30 a o 18:00 hod. Pri každej sv. liturgii sa budú svätiť sviece a po sv. liturgii bude myrovanie. V utorok večer sapo večernej sv. liturgii pomodlíme veľkú večiereň s  lítijou.
  • Pozývame Vás aj tohto roku obnoviť si hramoty. Dopísať mená Vašich zosnulých môžete v sakristii katedrály. Prvá zádušná sobota bude 19. februára 2022.
  • Na budúcu nedeľu 06. februára 2022 bude zbierka na podporný fond. Účelom zbierky je zabezpečiť riadny chod Gréckokatolíckeho arcibiskupstva Prešov a všetkých komisií zriadených pri ABÚ.
  • Kto by chcel podporiť Dobrú novinu, môže tak učiniť pri východe z chrámu do označenej pokladničky.
  • Slovenskí biskupi pozývajú veriacich na púť do Ríma, na ktorej chcú spoločne poďakovať za minuloročnú návštevu pápeža Františka na Slovensku (12.-15. september 2021). Audiencia pre slovenských pútnikov u Svätého Otca bude vo Vatikáne v sobotu 30. apríla 2022. V ten istý deň plánujú slovenskí biskupi sláviť s pútnikmi spoločnú svätú omšu v Bazilike sv. Petra. Bližšie informácie budú zverejňované priebežne. Na púť je možné cestovať napríklad s katolíckou televíziou LUX, alebo sa zorganizovať v rámci vlastnej farnosti či spoločenstva, taktiež individuálnou formou. Pútnikov prosíme, aby sa zaregistrovali prostredníctvom stránky navstevapapeza.sk, a tak si rezervovali zadarmo lístky na audienciu. Aktuálne podmienky vstupu do Talianska možno nájsť na webovej stránke ministerstva zahraničných vecí SR. Tešíme sa na vás a spoločné stretnutie so Svätým Otcom.
    Pozdravujú vás a žehnajú vám slovenskí otcovia biskupi.

 

Daniel Galajda, farár

Tento obsah bol zaradený v Oznamy, Oznamy. Zálohujte si trvalý odkaz.