FARSKÉ OZNAMY 26. 09. 2022 – 02. 10. 2022

  • 1. októbra (v sobotu), na sviatok Presvätej Bohorodičky ochrankyne, budeme mať v našej farnosti odpustovú slávnosť. Večer v piatok 30. septembra po liturgií sa pomodlíme Veľkú večiereň s lítiou, ráno v sobotu 1. októbra o 7:00 sa pomodlíme Utiereň sviatku a následne Sv. liturgie budú ráno o 8:00 a o 10:00 (slúži vladyka Peter). Po liturgiách bude myrovanie.  Potom vás pozývame na agapéposedenie, občerstvenie pre všetkých veriacich z farnosti (guláš, pivo, nealko), ktoré bude v priestoroch biskupského úradu, vedľa sakristie. Kto chce,  môže priniesť so sebou nejaké občerstvenie pre spoločenstvo (napr. koláč). Večer bude program ako zvyčajne o 17:00 večiereň a o 18:00 liturgia.
  • Oznam pre mládež: Si vysokoškolák, stredoškolák, či jednoducho mládežník, tak príď do centra, ktoré je tu pre teba. Gréckokatolícke mládežnícke pastoračné centrum tu v Prešove, ťa rado uvidí na 1. stretku tohto akademického roka. Príď tento utorok o 16:30 na sv. liturgiu a potom, ak nevieš kam, pôjdeme spoločne do GMPC (mládežnícke centrum). Ak ti to rozvrh nedovolí, tak príď na Hlavnú 4a (v uličke oproti ABÚ). Oficiálny začiatok o 18:00. Tam sa dozvieš viac.
  • Pozývame mládež a detí, ktoré chcú budovať spoločenstvo a nové priateľstvá aby sa stali súčasťou organizácie Federácia skautov Európy, stretnutia by mali tu v Prešove. Ak by ste mali záujem, bližšie informácie získate na farskom úrade.
  • Pozývame detí a mládež na stretká do nebíčka (ktoré sa nachádza nad farskou budovou) každý piatok po večernej sv. liturgii o 16:30 a tiež na sv. liturgie v nedele o 11:45 hod.
  • Oznamujeme rodičom detí, ktoré majú prvýkrát pristúpiť k sviatosti zmierenia, aby ich už nahlasovali do sakristie katedrály.
Tento obsah bol zaradený v Oznamy. Zálohujte si trvalý odkaz.